Waar
Een locatie in Vlaanderen
Brussel is niet de exacte locatie van deze cursus; die wordt later bekendgemaakt!
1000 Brussel
Taal en begeleiding Nederlands
We planten ons tussen de rotsen en laten de omgeving het ritme bepalen. Met open zintuigen scannen we het landschap: het zinkgat, de ruige structuren, de begroeiing. Niet als decor, maar als actieve partner in beeld.
We onderzoeken hoe je je als fotograaf verhoudt tot de plek. Hoe vang je ruimtelijkheid in een beeld? Hoe toon je verandering: van licht, van perspectief, aan de rand én op de bodem van het zinkgat? We spelen met de verhouding tussen mens en omgeving, intuïtief en experimenteel, met oog voor contrast én versmelting.
Het zinkgat wordt zo een plek om te observeren en te verbeelden. Soms zoeken we detail, soms overzicht. Soms verschijnt de mens als deel van het landschap, soms als tegenstem. Al fotograferend groeit een reeks beelden die meer doet dan registreert: ze geven betekenis aan de plek. Ondertussen daalt ook de acteursgroep mee af. Ze duiken onverwacht of bewust in ons kader en worden zo onderdeel van het beeld.
Op dag twee leggen we onze oogst naast die van de acteurs. Samen onderzoeken we hoe blikken en beelden elkaar versterken en hoe fotografie en spel samen een nieuwe scenografie vormen. Zo ontstaat een echte wisselwerking over de disciplines heen.

