Op 1 december komen alle nieuwe voorjaarscursussen 2026 online. Schrijf in op de nieuwsbrief om een mail te krijgen wanneer het zover is!

9
dagen
1
uren
32
minuten
47
seconden
© Mariana Sa

Slam poetry & spoken word

Start wo 15 oktober '25
19:30 - 22:00

8 sessies

Prijs

Basistarief: € 202
Alle tarieven

Waar Noordpoort
Dambruggestraat 336
2060 Antwerpen

Meer info over de locatie(s)

Taal en begeleiding Nederlands

Tip: abonneer je op onze nieuwsbrief en schrijf als eerste in wanneer er nieuwe cursussen online staan. Of klik hier voor gelijkaardige workshops!

Slam poetry, dat zijn rake boodschappen die worden afgevuurd als sterke staaltjes van woord- en ritmegebruik.

Alleen voor bovenaardse woordengoochelaars die nog nooit van podiumvrees gehoord hebben? Niets is minder waar. In deze cursus leer je slam poetry kennen als eerlijk en authentiek verbindingsmiddel tussen jezelf en je publiek.

Een zelfgeschreven tekst, een podium en een handvol minuten, meer heeft een slam poet niet nodig. De afwezigheid van vormelijke en inhoudelijke vereisten geeft je dan wel volledige vrijheid, maar maakt de opgave tegelijk ook moeilijker.

Hoe begin je aan een tekst wanneer de mogelijkheden eindeloos zijn? Probeer je vooral een sfeer op te roepen of ga je voor storytelling? Ga je voor ritme en klank of voor woordspelingen? Of wil je vooral zo treffend mogelijk een boodschap overbrengen?

Samen met spoken word artieste, theatermaker & rapper Anna Borodikhina en de andere deelnemers zoek je naar het antwoord en leer je zelf rake slamteksten schrijven én opvoeren.

Zin om je teksten eens voor een publiek te brengen?

Welkom op onze maandelijkse WISPER OPEN MIC in september, oktober, november of december!

Ook fijn als je zelf nog niet wil performen, maar wel graag eens andere spoken word kunstenaars aan het werk ziet en hoort. Je hoeft in dat geval niet in te schrijven.

Praktisch

Breng pen en papier mee. Een laptop mag, maar hoeft niet.

Voorkennis

Niveau 1: specifiek voor beginnende schrijvers. Je wil kennis maken met slam poetry en spoken word, maar weet niet goed waar te beginnen. Je hebt geen ervaring of voorkennis nodig, want deze cursus reikt je de basis aan.
Klik hieronder voor meer informatie over de niveaus van onze workshops!

Sessies

  • wo 15 oktober '25
    19:30 - 22:00
    Noordpoort - Literatuurlokaal
  • wo 22 oktober '25
    19:30 - 22:00
    Noordpoort - Literatuurlokaal
  • wo 29 oktober '25
    19:30 - 22:00
    Noordpoort - Literatuurlokaal
  • wo 12 november '25
    19:30 - 22:00
    Noordpoort - Literatuurlokaal
  • wo 19 november '25
    19:30 - 22:00
    Noordpoort - Literatuurlokaal
  • wo 3 december '25
    19:30 - 22:00
    Noordpoort - Literatuurlokaal
  • wo 10 december '25
    19:30 - 22:00
    Noordpoort - Literatuurlokaal
  • wo 17 december '25
    19:30 - 22:00
    Noordpoort - Literatuurlokaal

Locatie(s)

Prijs

  • Warm tarief
    € 222 Kies dit tarief en leg bij voor de cursus van iemand die het anders niet kan betalen. Hoe schoon is dat?
  • Basistarief
    € 202 Dekt de kosten van je cursus. Niets meer, niets minder.
  • Reductietarief
    € 162 Voor wie (even) krap bij kas zit.

Begeleiding

Anna Borodikhina

Anna Borodikhina is een spoken word performance artieste, rapper en theatermaker. Met haar…
Meer over Anna Borodikhina