Voeg twee kleurvlakken samen en je hebt een landschap. Bewerk het vlak met kleur, krassen en tonen en het landschap krijgt betekenis. In deze reeks breken we de grenzen van het traditionele schilderen open. En dat doen we drastisch: verwacht je dus niet aan een klassieke cursus landschapsschilderen!
We laten ons inspireren door fotofragmenten in zwart-wit en in kleur, maar evengoed door schetsen én onze eigen verbeelding. Voeg daar een grote portie sfeer aan toe en het magische landschap is geboren!
En kun je dan door middel van een landschap een verhaal vertellen? We bekijken de kunstenaars die ons voorgingen (David Hockney, Hans Bruyneel, Koen van den Broek, Per Kirkeby, De Staël, Ersnt Ludwig Kirchner, Turner, Casper David Friedrich, Edouard Vuillard) en starten ons eigen onderzoek.
Want de mogelijkheden van het landschap zijn eindeloos: maak je klaar voor onzekere, maar verrassende uitkomsten!
Op www.opek.be vind je meer info over de bereikbaarheid en toegankelijkheid. Bij de eerste sessie word je onthaald door iemand van WISPER die je vertelt waar in/rond het gebouw je precies moet zijn.
Goed om weten als je hier een hele dag cursus volgt: voor de middagpauze kan je zelf een lunch meebrengen, ter plaatse iets bestellen in Café Entrepot of iets kopen in de Lidl om de hoek.