© Andrej Lisakov

Poëzievierdaagse op Kunstenfestival Watou

Start di 21 juli '26
19:00 - 22:00

6 sessies

Prijs

Tweepersoonskamer - Standaardtarief: € 450
Alle tarieven

Waar Watou
Grote Markt 1
8970 Poperinge

Meer info over de locatie(s)

Taal en begeleiding Nederlands

“The Smell of Grass is Changing”

De geur van gras is aan het veranderen, zo kondigde Kunstenfestival Watou haar terugkeer aan. Dit jaar verzamelden beeldende kunstenaars en dichters na aan jaartje pauze opnieuw in Watou om zich er te verdiepen in het thema van transformatie. Het festival toont hun creaties, die uitnodigen tot reflectie over onze veranderende wereld en de impact daarvan op ons creatieve proces en onze interacties.

Tijdens deze poëzievierdaagse gaan we maar al te graag op die uitnodiging in. We bezoeken het festival en gaan er aan de slag met onze eigen verzen, onze beelden en onze poëtica. Hoe vat je verandering in woorden en in beelden? Hoe beeldend kan taal zijn? We gaan in dialoog met de creaties op het festival en zoeken de grenzen op tussen beeldende kunst en literatuur.

Als je houdt van poëzie, kruisbestuiving en experiment in een rustige omgeving, dan is deze vakantiecursus in Watou beslist iets voor jou.

Schrijven gebeurt op het terras in de tuin, aan de tafels in de woonkamer en - uiteraard - op locatie in het dorp. Elke voormiddag gaan we op pad met een opdracht. In de namiddag is er schrijftijd en 's avonds ontmoeten we elkaar om uit te wisselen.

Praktisch

In de cursusprijs zijn je verblijf en overnachtingen + je toegangsticket voor het festival inbegrepen.

We verblijven in Douce Vie, een vakantiehuis in Watou met tweepersoonskamers (met eigen badkamer), een ruime woonkamer en tuin. Beddengoed en linnen is aanwezig. Aan het huis is ook parking voorzien voor auto's en fietsen. Meer info vind je op www.doucevie.be/onze-woning

Maaltijden zijn niet inbegrepen in de prijs. We spreken een beurtrol af voor de boodschappen en het koken en verdelen de kosten onderling. We kiezen liefst voor enkel vegetarische maaltijden, maar houden als groep ook rekening met wie toch liever een keertje vlees of vis eet.

Kom je met de auto? Op www.wisper.be/carpoolforum kan je afspreken om samen kostendelend te rijden.

Voorkennis

Niveau X: voor iedereen die wil experimenteren met poëzie, met of zonder specifieke voorkennis.
Klik hieronder voor meer informatie over de niveaus van onze workshops!

Sessies

  • di 21 juli '26
    19:00 - 22:00
    Watou - Kunstenfestival
  • wo 22 juli '26
    10:00 - 22:00
    Watou - Kunstenfestival
  • do 23 juli '26
    10:00 - 22:00
    Watou - Kunstenfestival
  • vr 24 juli '26
    10:00 - 22:00
    Watou - Kunstenfestival
  • za 25 juli '26
    10:00 - 22:00
    Watou - Kunstenfestival
  • zo 26 juli '26
    10:00 - 15:00
    Watou - Kunstenfestival

Locatie(s)

Prijs

  • Tweepersoonskamer - Plustarief
    € 467
  • Tweepersoonskamer - Standaardtarief
    € 450
  • Meerpersoonskamer - Reductietarief
    € 416 Voor wie (even) krap bij kas zit.

Begeleiding

Fien De Block

Fien is educatief medewerker literatuur voor WISPER in Antwerpen. Ze is schrijfgraag, nieuwsgierig…
Meer over Fien De Block