© Natalia Blauth

Dance special: fabrics & textures

Start zo 12 oktober '25
10:30 - 17:00

1 sessie

Prijs

Basistarief: € 49
Alle tarieven

Waar OPEK
Vaartkom 4
3000 Leuven

Meer info over de locatie(s)

Taal en begeleiding Engels

Tijdens deze cursus komen de dynamische wereld van dans en de wondere wereld van textiel samen in een heuse cross-over begeleid door onze docent Francesca.

Eerst nemen we de tijd om ‘kennis te maken’ met de stoffen en materialen die ter beschikking worden gesteld. We kijken naar het verschil in patronen, texturen & kleuren om er vervolgens al dansend en improviserend mee aan de slag te gaan.

Hoe vertaalt een ruwe textuur zich bijvoorbeeld in onze manier van bewegen? Wat gebeurt er wanneer je verschillende textielkleuren en –patronen zowel letterlijk met elkaar als figuurlijk in je dans of improvisatie gaat combineren? Kan een kledingstuk de rol spelen van een beperking in een dansimprovisatie? Welke oplossingen kunnen we kiezen om toch tot een compositie te komen? Op deze en nog veel meer vragen proberen we een antwoord, of op z'n minst een richting, te vinden. En dat allemaal tijdens deze dance special!

Het uiteindelijke doel? Na het nodige denk- en improvisatiewerk, heel wat creatieve input en uitwisseling met elkaar komen tot nieuwe inspiratiebronnen voor je eigen danstaal.

Ter info: deze cursus zal in het Engels gegeven worden.

Praktisch

Draag kleding waarin je je gemakkelijk kunt bewegen en neem een fles water mee voor tussendoor. We dansen op blote voeten.

WISPER zorgt voor heel wat oude kledingstukken en stoffen voor tijdens deze dance special. Heb je zelf toevallig oude kleren of stukken stof hebt die je niet meer gebruikt? Breng ze gerust mee! Grootte, kleur, soort stof, maakt uit allemaal niet uit; zolang we er maar in kunnen knippen, knopen en uiteindelijk kunnen gebruiken tijdens de les.

Ten slotte nemen we rond 13u een middagpauze: neem dus je eigen (lichte) lunchpakket mee of bestel iets in het Café Entrepot in OPEK.

Voorkennis

Niveau 2: je volgde al één of meerdere danscursussen bij WISPER of elders en bent bereid om je danskwaliteiten te verscherpen en verbreden. Bovendien ben je vertrouwd met enkele improvisatietechnieken en muzikaliteit.
Klik hieronder voor meer informatie over de niveaus van onze workshops!

Sessies

  • zo 12 oktober '25
    10:30 - 17:00
    OPEK - check bij aankomst / check upon arrival

Locatie(s)

  • OPEK Vaartkom 4
    3000 Leuven Toon op kaart

    Op www.opek.be vind je meer info over de bereikbaarheid en toegankelijkheid. Bij de eerste sessie word je onthaald door iemand van WISPER die je vertelt waar in/rond het gebouw je precies moet zijn.

    Goed om weten als je hier een hele dag cursus volgt: voor de middagpauze kan je zelf een lunch meebrengen, ter plaatse iets bestellen in Café Entrepot of iets kopen in de Lidl om de hoek.

Prijs

  • Warm tarief
    € 54 Kies dit tarief en leg bij voor de cursus van iemand die het anders niet kan betalen. Hoe schoon is dat?
  • Basistarief
    € 49 Dekt de kosten van je cursus. Niets meer, niets minder.
  • Reductietarief
    € 39 Voor wie (even) krap bij kas zit.
  • Cultuurkaarthouder KU Leuven
    € 37 Voor studenten KU Leuven, UC Leuven-Limburg en LUCA Campus Lemmens
  • Kansentarief UITPAS Leuven
    € 10 (max. 6 deelnames / jaar) enkel voor inwoners stad Leuven

Begeleiding

Francesca Orlando

Francesca programmeert onze danscursussen in Leuven. Ze studeerde aan de nationale dansacademie in…
Meer over Francesca Orlando