De stad is permanent in beweging — gevormd door ritmes, ontmoetingen en voortdurende verandering. In deze workshop gebruiken we de stad Leuven als vertrekpunt voor het creëren van performatief werk!
We starten in het centrum en bewegen van daaruit door verschillende stedelijke omgevingen, zonder vaste route. Je laat je leiden door wat zich aandient: de cadans van lichamen, geluiden, architectuur en kleine, vaak onopgemerkte details die de stad vormgeven. Onderweg verzamel je indrukken op je eigen manier — via notities, beeld, geluid of beweging — en bouw je een persoonlijk archiefje op van de stad in beweging.
Terug in de studio vertalen we dit materiaal naar performatieve vormen. Wat buiten werd ervaren, krijgt een nieuwe uitdrukking in beweging, tekst en compositie. Aan de hand van gerichte opdrachten en compositietools werk je met fragmenten: je vertraagt, herhaalt, vervormt en structureert ze in tijd en ruimte.
De focus ligt op de directe relatie tussen observatie en creatie: hoe kan een vluchtig moment waarvan je in de stad getuige was, uitgroeien tot performatief materiaal? En hoe kan je vanuit zintuiglijke ervaring tot helder artistiek werk komen?
Op www.opek.be vind je meer info over de bereikbaarheid en toegankelijkheid. Bij de eerste sessie word je onthaald door iemand van WISPER die je vertelt waar in/rond het gebouw je precies moet zijn.
Goed om weten als je hier een hele dag cursus volgt: voor de middagpauze kan je zelf een lunch meebrengen, ter plaatse iets bestellen in Café Entrepot of iets kopen in de Lidl om de hoek.

